Joanna Nowak

  • Radca prawny, członek zarządu Fundacji Gonito

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Nadto członek zarządu Fundacji Gonito – Organizacji pozarządowej, której zasadniczą misją jest szczęśliwa i świadoma rodzina (www.fundacjagonito.org).

Autor książki pt. “Aniołkowe mamy” – poruszającej historii kobiety, która przebyła długą i trudną drogę do macierzyństwa. 

Współautor ebooka pt. “Twoje prawa w obliczu poronienia lub martwego urodzenia” – dokumentu będącego zbiorem wszelkich praw przysługujących kobiecie w obliczu tak granicznego przeżycia jakim jest strata dziecka nienarodzonego.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, w tym przede wszystkim w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego

Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem najmów powierzchni komercyjnych oraz prawa lokalowego

Swymi działaniami normalizuje temat niepłodności, a w szczególności szerzy wiedzę na temat praw przysługujących kobiecie w przypadku poronienia lub martwego urodzenia

Prywatnie osoba, która skrywa w sobie wiele pasji i talentów. Uwielbia tworzyć, odnawiać, kreować, dawać przedmiotom drugie życie, robić coś z niczego. Najbardziej jednak lubi dłubać w drewnie.

Kocha tańczyć. Taniec dodaje jej skrzydeł, pozwala zapomnieć o otaczającym świecie, unosi ponad codzienność i wywołuje szczery uśmiech na twarzy, pozwala złapać równowagę.

Nadto uwielbia podróżować, mieszać w garach i romansować z poranną kawą.

Przede wszystkim jednak mama dwójki kochanych urwisów, które po brzegi wypełniają jej świat miłością.